Program wyborczy

Połączmy pokolenia Gdańska - angażując się w przyszłość, pamiętajmy o przeszłości.

Jako kandydat do Rady Miasta Gdańska, którego zadaniem będzie reprezentowanie przede wszystkim mieszkańców Wrzeszcza, Strzyży, VII Dworu oraz Brętowa deklaruję, iż podczas całej nadchodzącej kadencji poczynię wszelkie starania, aby środki z miejskiego budżetu były dystrybuowane w racjonalny sposób. Nie godzę się na marginalizację naszego miasta. To mieszkańcy są i powinni być jego gospodarzami, i to oni powinni o nim decydować!

Deklaruję, iż jako Radny Miasta Gdańska w ramach swoich działań będę walczył o:

  • Aktywizację dzieci i młodzieży w ramach autorskiego projektu „Z galerii na boisko”. Zadbam o zwiększenie środków na zajęcia pozalekcyjne w szkołach. Rozwój dzieci i młodzieży to priorytet, na który należy postawić.

  • Troskę o seniorów. Poszerzenie programu „Złota rączka dla seniora” w tym zmniejszenie limitu wieku od 65 lat. Projekt „Kawa i herbata dla seniora” – kawa za symboliczną złotówkę w wybranych kawiarniach.

  • Międzypokoleniową integrację – „Gdańsk łączy pokolenia”. Relacje międzypokoleniowe bezsprzecznie dają wymierne korzyści dla obu stron. Pokolenie babć i dziadków będzie się integrowało z wnukami na wspólnych zajęciach kulturalnych i edukacyjnych.

  • Ułatwienie życia mieszkańcom w ramach projektu „45 minut za darmo” – co nieść będzie za sobą wprowadzenia dla aut zarejestrowanych w Gdańsku pierwszych 45 minut bezpłatnego parkowania.

  • Bezpieczeństwo pieszych w tym przede wszystkim rozbudowa oświetlenia przy przejściach dla pieszych w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

  • Wybudowanie basenu we Wrzeszczu. Najwyższa pora przejść ze sfery planowania do realizacji i podjąć jak najszybciej budowę basenu miejskiego przy zbiegu al. Legionów i ul. Kościuszki.

  • Dbałość i przywrócenie świetności terenowi po historycznym klubie Gedania przy ul. Kościuszki. Obecna sytuacja jest skandalem nagłośnionym przez media w całym kraju. Należy zabezpieczyć interes mieszkańców przy jednoczesnym odtworzeniu pamięci o historycznym znaczeniu tego obiektu.

  • Komunikację miejską adekwatną do potrzeb mieszkańców oraz coroczną ewaluację rozkładów, a także natężenia kursowania autobusów i tramwajów.

  • Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców – pora wprowadzić rozwiązania mające na celu ograniczenie ryzyka związanego z podtopieniem mieszkań i piwnic po większych opadach deszczu.

  • Wspólne inicjatywy – zachęcam wszystkich do zgłaszania pomysłów będących Państwa zdaniem koniecznymi do podjęcia przez Radę Miasta na adres mailowy info@mateuszkotecki.pl. Zobowiązuję się do analizy wszystkich zgłoszeń.